Můj výběr

Třináctka

4. března 2011 v 21:13 | Faith
Můžete bejt ve škole, v tý krutý škole plnejch dokonalejch holek, outsider. A to je vám 13. Máte staršího bráchu, přestože zrovna vy se cejtíte víc dospělejší. Máte kámošky, ale ty jsou stejně mimo jako vy. Můžete jim sice věřit, ale když nejsou oblíbený..A taky to můžete chtít všechno změnit.

Tracy, malá holka, co chce bejt oblíbená. Přes svý těžkopádný způsoby se nakonec dostane k Evie. Oblíbený, sexy holce. Stávaj se kámoškama a začínaj to roztáčet. Ve světe starších kluků, sexu, drog a řezání.

Tenhle film jsem si hodně oblíbila. Je to skutečněj příběh Nikki Reed (hraje Evie). Režisérka se s tim nepárala, a i když to bylo u Amíků přijímaný jako celkem kontroverzní film, neřekla bych, že takovej je. Ukazuje, kam můžeš spadnou, když si nedáš pozor. Když prostě chceš bejt oblíbenej u všech. A to prostě nejde. Vždycky se najde alespoň jeden člověk, co řekne, že tě nemá rád.

I když na csfd.cz to má jen 61% neni to špatnej film, právě naopak. Možná, že vám může přijít divný trochu uječený scény Tracy a její matky, ale to je asi jediná viditelná chyba :)

Edie Sedgwick

4. března 2011 v 21:12 | Faith
Tuhle ženu hrozně obdivuju. Stejně jako někdo má rád Marilyn Monroe, tak já Edie Sedgwick.
Narodila se 20. 4. 1943 a zemřela o 28 let později 16. 11. Její život byl tragédie..
Andy Warhol jí slíbil, že z ní udělá hvězdu. A splnil to. Stala se slavnou. Stala se ikonou. Jenže sláva není vždy taková jakou si představujem. Není to jenom zábava. Je to docela velká dřina. A ona skončila na úplném dně. Bez peněz, bez všeho. A konec na sebe nenechal čekat. Ale stejně si ji lidé dodnes připomínají. Jako múzu Andyho Warhola. Natočili podle jejího života film Warholka. Pamatuju si, že jsem viděla plakáty v kinech ale nějak se mi nechtělo jít.. Vážně nevím proč.
Ona je nebo spíš byla důvod mojí přezdívky. Kdysi.

Jmenuji se Alice

4. března 2011 v 21:02 | Faith

Alice je chytrá, normální holka, co chodí na gympl. Její rodiče sní o tom, že se stane úspěšnou lékařkou. Jí se to ale nelíbí ale to nechce nikdo slyšet. Jednou jde na diskotéku, kde poprvý zkusí trávu. Pak potkává feťáka Metoda, do kterýho se zamiluje a začíná brát pervitin a herák. Pak následuje sled událostí, kdy její rodiče zjistí, že bere drogy, a tak ji vyhodí z domova a ona se nastěhuje k Metodovi.
Nakonec končí na detoxu a odjíždí do léčebny. Tam jí přijde dopis, že si Metod dal zlatou ránu a že po něm. Alice si uvědomuju, že to takhle dál nejde..

Četla jsem jí asi před dvěma rokama a musim uznat, že je fakt dobrá. Patří do série Holky na vodítku, ve který taky vyšli "Jmenuji se Ester a Jmenuji se Martina". Je to příběh gamblerky a bulimičky. Jsou to vážně hodně dobrý, takový čtivý příběhy ale nejvíc mě prostě oslovila Alice.

Make up Tutorial

17. ledna 2010 v 15:31 | Edie
*Velká aktivita, co? Bohužel nestíham (výmluva)..Tenhle měsíc to bude celkově dost vlažný s článkama..*
Blíží se maturáky(možná ho už ale má někdo za sebou). A na ty je dobrý mít skvělej ohoz, mejkap atd. Takže pokud nevíte, co si máte udělat s vlasama nebo jaký šílený, ale zároveň krásný líčení byste chtěli, tak je tenhle článek (víceméně) pro vás. Nebo...pokud prostě chcete něco novýho objevit ze světa líčení.

Youtube.com je plný neomezených možností. Můžete se díky němu naučit mluvit cizím jazykem, cvičit, ale také naučit se malovat. To, že tyhle slečny mluví anglicky je celkem zanedbávající. Jestli totiž vidíte, tak všechno pochopíte + můžete si procvičit ájinu.

- tahle holka vás naučí jak se správně malovat, nějaký ty postřehy, a taky co s vlasama
- první, kterou jsem objevila, takže její videa mám nejradši
- její 22 a dělá (nebo dělala) v armádě..
- má neskutečně moc malovátek..a má speciálně jednu místnost na všechno svý oblečení
- myslim, že narozdíl od Candy to má víc..upravenější a taky bláznivější
- naučí vás jak vytvořit autentický kostýmy (jako "totální Barbie", Ninja, Lady GaGa,..)

- tuhle jsem si zas až tak neoblíbila, ale dělá fakt krásný oči

New York

10. prosince 2009 v 18:49 | Edie
Je to město, který nikdy nespí. Je to město, kde se potkává všechno se vším. A prej je to město snů.
New York. Tak tohle je jediný město, kde bych chtěla bejt a zároveň je mi naprosto jasný, že jestli se tam někdy podívam, tak leda ve snu. Ale stejně mě to nepustí, protože tady se plněj sny...
Tý poslední větě neni třeba věřit, to je jenom pro efekt =). Vim, že tady bych rozhodně uměla bejt šťastná. Prolínaj se tu všechny směry, styly, národnosti, jazyky, obchody, náboženství, sekty, zvyky a tradice, barvy pleti, zajímavý příběhy. Kde jinde najdete město, kde si řeknete: 'Když to neni tady, tak to neexistuje'. Kde jsou poprvý premiéry většiny filmů, muzikálů,..

Jen pro základní info:
Počet narvaných (a velmi stísněných) obyvatel: více než 8 mil.
Mluví se tady: anglicky
Měna: USD - 1 USD = cca 16 CZK
Rozděluje se na:
Manhattan (tady je nejvíc turistů, pro některý lidi je jenom tahle část 'přijatelná')
Staten Island
Queens
Brooklyn
Bronx (tohla hodně nechvalně proslulá část New Yorku je odjakživa spojovaná s gangy, gangstry, pistolema v ruce, drogama a děvkama,.. Moc turistů sem nejezdí, protože lidi se bojej umřít ale i jiný části NY nejsou zrovna nejbezpečnější ovšem ten Bronx se prostě takhle vžil)

Ta atmosféra, kterou má tohle město mě dostává. Chtěla bych tam. Ale já vim, že to nikdy nepůjde. A vědět to, je snad ještě horší než samotnej fakt.

dA

3. října 2009 v 11:45 | Edie
Jedenáct vybranejch

9. září 2009 v 15:18 | Edie

Tyhle písničky posloucham teď asi nejvíc. Některý jsou dost starý (jako Nelly) ale je v tom trochu nostalgie, když je zas posloucham po takový době :D. Nemam nějak vyhraněnej styl, prostě posloucham, co se mi líbí..

Napadlo mě jak dlouho tohle asi bude trvat? Tohle období, kdy jsem relativně šťastná. No aspoň se nemusim 'bát', že tohle období vydrží dlouho, protože já mam talent na to všechno posrat..

Warvick Avanue od zvláštní Duffy

10. srpna 2009 v 15:00 | Edie
Nemůžu říct, že by se mi líbil styl její hudby. Ale má zajímavej hlas :). To je asi jediný, co se mi na ní líbí. Tuhle písničku jsem slyšela asi před rokem na nákym blogu ale hrozně se mi líbí :D. Sice jsem u ní nejdřív usínala ale pak jsem si ji musela furt pouštět^__^
 
 

Reklama