Zima

11. prosince 2010 v 21:03 | Faith |  Tvrdá realita
...

Chtěla bych si vzpomenout na dobu, kdy jsem si řikala, jak to všechno bude úžasné. Jak až budu velká, budu jako někdo, kdo má všechno, co si kdy přál. Říká se, že děti jsou naivní. Ale ty děti dost často vidí věci, které dospělí nevidí ani neslyší. S tím jak všechno dneska vypadá, je to zvláštní.

Facebooková doba, takhle tomu můžem řikat. Doba, kde prostě jsme všichni (nebo dobrá většina) připojená na Fb a snažíme se bavit se s lidmi, psát statusy, komentovat fotky, vkládat videa. Bej prostě online. Jsem ráda, že když jsem se narodila a hodně hodně let potom ještě Facebook nebyl. Prostě jsem mohla chodit ven, mohla jsem se smát kravinám a neřikat si: "Tak to si zapamatuju, abych si to dala do status." Žádnej fejsbůk, žádný vysedávání u kompu. Jenom nadávaní na zasraný počasí. (protože, když bylo hnusný, tak jsem nemohla ven..ach jo)
Starý lidi nad tim kroutěj hlavou, nechápu to. Nechápu je. Kdybych žila tak dlouho, zajímalo by mě, co je novýho ve světě, i kdyby mi to nešlo na mozek. Chtěla bych vědět, co je ten internet, a co je to vůbec počítač. Ale většina staroušků se na to tak nedívá. Jejich zaseknutí v čase.

Vlastně je tenhle článěk jenom takovym přemýšlením nahlas. Ale komu by to vadilo?
Soubor myšlenek nezařaditelných.
Je to smutný, když se otočíte a nic nevidíte. Žádnou minulost, žádné hezké nebo šťastné NIC. Prázdno. I poušť je plnější než vy. Ubohé. Přemýšlení o ničem.

Každej hledáme cestu, jak přežít. Přítele, kámošky, rodinu, školu, život. A jak s tím dál být. Jak s tím vyžít, když děláte očividně hrozný chyby? Jak vyjít s tím, že víte, máte pocit samoty, hrozné samoty, kterou nic nezmění ?! Kterou nikdo neukryje do šuplíku. Ale proč se tolik snažíme? Stejně jednou zemřeme? Proč se snažit něco vůbec dělat, když to všechno jednou nebude nic víc než jenom vzpomínka a to v lepším případě?
Protože.. když to budete dělat jinak, lidé si budou myslet, že jste divní. Odsoudí vás. Nebo řeknou, že máte depku, z toho se dostanete a pak budete zase happy. Jo, jasný. Zase. A pak to přijde. Znovu. Znovu. A znovu. Lidi budou řikat, že to zase přejde, blbý období, to bude určitě tou zimou, to bude tím počasím. To nebude tím něčím co je ve vás, to bude POČASÍM. Za všechno může zima. Jak patetický. Ale tak to je. Škoda. Ale jsou tu lidé, co předstírají a hrají. Ví, že musí zakrývat vlastní, skutečné emoce, protože je tohle šílenství společnosti.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama